2021.08.23

Mėgstamos kosmetikos franšizė tapo sėkmingu verslu

Verslo idėjos šaltinis gali tapti mėgstamo prekės ženklo, kurio vertybėmis tiki ir nori, kad apie jį sužinotų daugiau vartotojų. Kai toks prekės ženklas yra artimas širdžiai, franšizės modelis gali padėti įgyvendinti svajonę turėti verslą bei pasinaudoti jau sukurtu, patikimu produktu. Tokį kelią pasirinko ir Valdonė Goberienė, kuri įsigijo „INGLOT“ kosmetikos prekės ženklo franšizę bei sėkmingai vysto šį verslą.

Trumpai papasakokite apie savo verslą.

Tai yra profesionalios dekoratyvinės kosmetikos mažmeninė prekyba Lietuvoje fizinėse parduotuvėse ir internetu www.inglotkosmetika.lt. Franšizės sutartį pasirašiau su „INGLOT“ kompanija prieš penkerius metus. Šiuo metu mes ne tik prekiaujame „INGLOT“ kosmetika, bet ir teikiame profesionalias vizažo paslaugas, vedame pamokėles, seminarus, prezentacijas, organizuojame ir vedame mokymus pradedančiosioms ir pažengusioms vizažistėms. Šiais metais ganėtinai stipriai išplėtėme savo teikiamų paslaugų asortimentą ir papildėme jį edukaciniais vakarėliais.

Iš kur kilo idėja, kas įkvėpė pradėti savo verslą? Papasakokite savo verslo kelią.

Viskas prasidėjo dar mokykloje, kuomet buvau dar 9-oje klasėje. Dainavau, grojau fortepijonu ir gitara, kartais tekdavo koncertuoti, vesti mokyklos renginius. Jau tuomet man rūpėjo kaip aš atrodau scenoje. Stengdavausi pasitempti, pasidaryti makiažą, susitvarkyti plaukus. Matyt man sekėsi neblogai, nes draugės ir mama prašydavo jas pagražinti. Tai buvo pradžia. Nors esu baigusi daug specialybių, viena iš jų buvo ir vizažas.

Susilaukusi vaikučių, dviejų pametinukų, nebuvau rami mama, kuri tik vaikus augina. Baigiau prekybos vadybą kolegijoje, vėliau universitete ir daug laiko praleisdavau kuriant savo verslo idėją. Ji negimė spontaniškai, prireikė nemažai laiko. Tačiau gyvenime neatsitinka nieko be reikalo. Po antrojo vaikučio sutriko sveikata ir susirgau ko gero merginai baisiausia liga – akne. Mano veidą nusėjo bėrimai. Ilgą laiką kovojau su tuo pirkdama brangiausias veido priežiūros priemones, kosmetiką, nuo kurios dažnai situacija tik blogėjo. Tada pradėjau ieškoti tokios kosmetikos, kuri mano veidui būtų saugi ir neblogintų mano veido būklės. Tuomet atradau „INGLOT“ kosmetiką.  Ją naudojau du metus ir tobulinau savo vizažo žinias bei įgūdžius. Po kurio laiko atėjo supratimas, jog šia kompanija ir jos produktu aš pati tikiu ir tai gali būti mano kelias. Tuo metu man buvo 29-eri, o verslui pradėti trūko lėšų.

„Versli Lietuva“ portalo dėka sužinojau apie INVEGĄ bei jos teikiamą paramą, garantiją bei verslumo skatinimo fondą, kuris suteikė galimybę pradėti savo verslą. Galiausiai tapau oficialia „INGLOT“ atstove bei platintoja Lietuvoje. Šiuo metu džiaugiuosi ir savo odos būkle, ir susikurtu verslu, kuris iš tiesų man reiškia daugiau nei tik verslą. Tai yra veikla, kuri man labai patinka, myliu klientus, savo darbuotojus ir labai tikiu, didžiuojuosi kompanija, kurią atstovauju.

Su kokiomis kliūtimis susidūrėte pradžioje ar jau verslo vykdymo etape?

Kliūtys. Jų iš ties buvo labai daug. Bet aš tai laikau ne kliūtimis, o tiesiog mano patirties stoka ir gyvenimo suteiktomis galimybėmis išmokti, sužinoti kažko naujo. Labai džiaugiuosi radusi „Spiečių“ Šiauliuose, į kurį visada galiu ateiti pasitarti, pasiklausti, pabendrauti su verslo žmonėmis, kurie versle gerokai ilgiau už mane ir pasisemti iš jų patirties. Labai gaila, kad prieš penkerius metus nieko panašaus nebuvo. Būčiau tikrai sutaupiusi ne vienerius metus ir išvengusi skaudžių patirčių savo verslo kelyje.

Kokie verslo sprendimai pasiteisino, kokias verslo pamokas pavyko išmokti?

Pagrindinė pamoka, jog kiekybė niekada nepralenks kokybės. Aš visuomet stengiuosi, kad viskas būtų kokybiška – produktas, aplinka, darbuotojų kompetencijos, paslaugos, aptarnavimas. Žinoma ne visada viskas pavyksta taip, kaip noriu ir tikiuosi, tačiau tai yra vienas iš tikslų – kokybė.

 

Kaip vertinate „Versli Lietuva“ konsultanto pagalbą bei paslaugas, mentorystės programą?

Mentorystės programa yra unikali ir labai svarbi ne tik jaunam, tik pradedančiam verslininkui, bet ir tokiam, kuris turi patirtį versle. Ši programa leidžia sutaupyti keletą metų ir verslą plėsti kur kas greičiau nei be pagalbos. Man labai gaila, kad kai pradėjau verslą nieko panašaus nebuvo ir labai džiaugiuosi už tuos, kurie pradeda dabar, nes jų galimybės iš tiesų labai didelės. Jų sėkmė priklauso tik nuo to, kaip jie panaudos visą tai, ką jie gauna šioje bendruomenėje.

Kai užsirašiau į mentorystės programą, neturėjau jokių lūkesčių, tik buvau nuo visko pavargusi, išsikvėpusi ir  nebemačiau prasmės, kodėl esu versle. Šios programos metu įvyko daug pokyčių, visiškai pasitikėjau savo mentore Verute bei „Spiečiaus“ koordinatorė Diana, kurioms mano atvejis buvo iššūkis. Bet tai buvo lūžis mano veikloje, jų dėka įgijau drąsos, pasitikėjimo ir įsivardinau savo verslo tikslus. Mentorės dėka įgyvendinau daug pokyčių, tokių kaip atlyginimų bei priedų sistema, dabar merginos dirbančios mūsų įmonėje yra mano partnerės ir atlyginimus gauna tokius, kokius pačios tą mėnesį užsidirba. Šios programos metu supratau, kodėl įmonė sustojo ir nebeaugo, pradėjo kristi rezultatai ir ką turėčiau daryti, kad situacija pasikeistų. Šiandien su visa komanda džiaugiamės naujomis erdviomis patalpomis ir profesionalia paslaugų bei edukacijos erdve. Noriu pasakyti, kad labai tikiu „Spiečiumi“, tikiu jog jo dėka užaugs ne vienas sėkmingas verslas, kuris prisidės prie mūsų verslios ir gražios Lietuvos.

Kokių patarimų turėtumėte kitiems pradedantiesiems, ką jie turėtų žinoti, kokių klaidų nedaryti? Gal turėsite kažkokių įžvalgų dėl klientų pritraukimo, reklamos, kokie viešinimo kanalai Jums labiausiai pasiteisino.

Patarimas pradedančiam verslui būtų paprastas – išnaudoti tai ką siūlo „Versli Lietuva“ ir mentorystės programa. Tikrai tai padės sumažinti ir išvengti labai daug klaidų. Juk sakoma, kad geriau mokykimės iš svetimų klaidų, nei iš savo. Tad to ir linkiu.