2021.08.23

Meilė aktyviam laisvalaikiui įkvėpė vystyti verslo idėją

„SimWay“ pilateso ir sąmoningo judesio centro įkūrėja bei trenerė Simona Skorupskienė daugiau kaip dešimt metų dirbo visuomenės sveikatos srityje ir įgijusi neįkainojamos patirties nusprendė, kad atėjo laikas pačiai įkurti savo verslą. Verslą, kuriame galėtų ne tik dirbti, bet ir įkvėpti kitus, kad kuo daugiau žmonių įsitrauktų bei pamiltų fizinį aktyvumą, sportuojant jaustųsi saugiai, komfortiškai. 

Šiuo metu Simona organizuoja fizinio aktyvumo užsiėmimus Kėdainiuose, juos veda tiek vaikams, tiek darbingo amžiaus asmenims bei senjorams. Moteris taip pat rašo projektus, skatinančius fizinį aktyvumą, bendradarbiauja su organizacijomis, biurais, bendruomenėmis vykdydama treniruotes, mankštas ir mokymus įvairiose gyvenvietėse.

Simona teigia, jog šis darbas labai įvairialypis, atliepiantis visuomenės poreikius: „Stengiuosi, kad su klientais turėtumėme galimybę susitikti kuo dažniau ir ilgiau. Norisi užmegzti pasitikėjimu ir pagarba paremtus santykius, siekiant, kad kuo daugiau žmonių pamiltų pratimus, aktyvią veiklą, jaustųsi saugūs bei drąsūs mūsų susitikimuose.“

Verslo idėja kilo natūraliai

„Dešimt metų dirbau visuomenės sveikatos biure. Visada labiausiai domino treniravimo mokslas, fizinio aktyvumo teikiama nauda, pasyvumo daroma žala. Nuosekliai mokiausi ir tobulinau įgūdžius. Galiausiai gavau pareigas, kurios buvo orientuotos tik į fizinio aktyvumo skatinimą Kėdainių rajone. Turėjau galimybę dirbti kūrybiškai, įgyvendinti daugybę idėjų, susipažinti su įvairiais žmonėmis“, – prisimena Simona.

Ilgainiui organizuodama ir vykdydama šias veiklas moteris įsitikino, jog nori turėti savo verslą, kur galėtų nuolatos dirbti. Jai buvo labai svarbu, kad galėtų savo nuožiūra įsigyti sportinį inventorių, kuris yra reikalingas ne tik sunkinant pratimus, bet padedant silpnesniems žmonėms išpildyti judesį ir įgauti daugiau pasitikėjimo.

„Prieš pradedant dirbti šioje srityje jau studijavau Anglijoje ir labiausiai orientavausi į tų žmonių treniravimą, kurie kenčia nugaros skausmus, serga artritu, cukriniu diabetu, nutukimu ir kitomis ligomis“, – pasakoja Simona. Moteris teigia, jog treniravimas yra rimtas mokslas, o dirbant šį darbą reikia turėti daug žinių ne tik apie fizinius pratimus, bet ir psichologinius – svarbu nusimanyti apie žmogaus saugumo pojūtį salėje, inventoriaus parinkimą ir t.t.

Sutikti žmonės įkvepia judėti pirmyn

„Turbūt labiausiai noriu pasidžiaugti žmonėmis, savo klientais, kolegomis, partneriais. Jaučiu susidomėjimą, pasitikėjimą, palaikymą, paramą. Viską, ko reikia, žengiant rizikingą žingsnį. Man šypsosi likimas, tad nuo pirmos profesinio kelio dienos sutinku labai reikšmingus žmones, kurie prisidėjo prie mano pasirinkimų ir galimybių. Tik tai, kad įgavau patirties biure, leido man žengti savarankišką žingsnį. Labai smagu, kad mūsų ryšiai nenutrūksta.

O pats verslas pasikeitė tuo, jog plečiasi suteikiamų paslaugų sąrašas. Į mane vis daugiau kreipiasi dėl užsakymų ugdomosioms veikloms vaikams apie taisyklingos laikysenos išsaugojimo svarbą, taip pat dėl mokymų apie pilateso metodą, pratimus. Didžiausi su verslu susiję pasiekimai būtų keli labai sėkmingi projektai, kurių rengimu pati rūpinausi ir dabar galiu prisiimti atsakomybę už jų įgyvendinimą. Galima sakyti, jog nuo verslo pradžios smarkiai pasikeitė mano atsakomybių bagažas“, – atvirauja Simona.

Moteris džiaugiasi, jog visai neseniai pavyko įsigyti raumenų jėgos dinamometrą, kuris turi itin didelę reikšmę diagnostikai, gydymui ir sportinių traumų prevencijai: „Labai didžiuojuosi šia įranga. Ji leidžia organizuoti individualias konsultacijas, tyrimus bei programų sudarymą.“

Prie verslo vystymo prisidėjo „Spiečius“

„Apie verslo sėkmę kalbėti dar anksti. Bet tai, kad šis verslas išvis egzistuoja, lėmė nenugalimas ryžtas ir apsisprendimo tvirtumas. Tiesiog labai norėjau sukurti kažką savo. Augindama du mažus vaikus nusprendžiau pradėti studijuoti Anglijoje, o grįžusi, puoliau dirbti. Tada išėjau iš stabilaus darbo siekti savo svajonės. Atrodo beprotiška, bet prieš pat išskrendant studijuoti knygoje perskaičiau: „Sapare aude“ – turėk drąsos vadovautis savo paties protu. Turbūt turiu drąsos“, – prisimena Simona.

Dėl patarimų ir pagalbos verslo pradžios klausimais Simona kreipėsi į VšĮ „Versli Lietuva“ įkurto bendradarbystės centro „Spiečius“ koordinatorę. Čia, ji tikina, sulaukianti ne tik padrąsinimų, bet ir šiuolaikiškų įžvalgų, įkvepiančio komandinio darbo.

„Kėdainių „Spiečiuje“ dirbanti koordinatorė Sandra visada papasakoja apie finansavimo galimybes, nurodo, kur kreiptis. Ji drąsina, rūpinasi, kviečia į susitikimus, jei reikia, paspaudžia veikti. Ji tiesiog iš savęs turi daug globos jausmo ir mane tai labai žavi bei traukia“, – tvirtina Simona.

„Man patinka jausmas, kad tave supa komanda, kurioje vyrauja šiuolaikiškas požiūris ir nėra jokio smerkimo. Aplinka nuostabi, vaizdai pro langa – puikūs. Tiesiog jaučiama reali nauda“, – sako „SimWay“ pilateso ir sąmoningo judesio centro įkūrėja.