2022.06.21

„Surink Lietuvą“ autorė Lina Baublienė: kiekvienam verslui reikia išbandyti verslo mentorystę

„Surink Lietuvą“ projekto autorė Lina Baublienė pripažįsta, jog niekada nesvajojo apie savo verslą. Vis tik pradėjusi įgyvendinti vos dvejus metus turėjusi trukti, bet didelio susidomėjimo sulaukusį „Surink Lietuvą“ projektą, suprato, kad teks išmokti verslą vystyti. Siekdama tiek mokytis, tiek augti, Lina prisijungė prie Inovacijų agentūros įsteigto ir Ukmergės rajono savivaldybės vystomo Ukmergės bendradarbystės centro „Spiečius“. Čia dalyvavo verslo mentorystės programoje, kurią, kaip sako Lina, turėtų išbandyti kiekvienas verslas.

Lina, papasakokite apie savo veiklą – kokį verslą vystote?

Esame projekto „Surink Lietuvą“ sumanytojai ir koordinatoriai. Mūsų komanda kuria ir gamina įvairius turizmui skirtus produktus – nuo magnetukų iki stalo žaidimų ir maršrutų po Lietuvą, o dabar pristatėme naują teminį žemėlapį „Surink Lietuvą. Apžvalgos bokštai“. Taip pat vystome e. parduotuvę, o stengdamiesi neatsilikti nuo naujovių, magnetukų rinkimui pritaikėme GPS funkciją, kad juos būtų dar patogiau ir lengviau rinkti. Be to, konsultuojame vietinio turizmo klausimais – taip siekiame atverti visas Lietuvos galimybės, nes turizmas yra ne tik viešbučiai ir skrydžiai svetur.

Kaip išdrįsote pradėti verslą?

Ši verslo idėja kilo, kai dar dirbau Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centre – jį panaikinus ir teko ieškoti naujų sprendimų. Iš tiesų, niekada negalvojau apie savo verslą, o „Surink Lietuvą“ projektas turėjo trukti tik 2 metus. Projektas labai patiko keliautojams ir mus užplūdo prašymai jo nebaigti, tęsti. Jautėme atsakomybę keliautojams ir suvokėme šio projekto daromą įtaka visai Lietuvai, todėl teko prisiimti atsakomybę ir imtis vystyti jau ne projektą, o visą verslą! Pasitelkus draugus, kurie patikėjo šia idėja ir pradėjome savo verslą. Dabartinis mūsų tikslas ir užduotys – auginti klientų ratą bei atlikti visus techninius testavimus, o pasiekus norimus skaičius vykdyti plėtrą į Baltijos šalis.

Kodėl prisijungėte prie Ukmergės bendradarbystės centro „Spiečius“?

Apie „Spiečių“ žinojom jau anksčiau. Tiesą sakant, net su pavydu žiūrėjom į kaimyninius miestus, kuriuose veikė „Spiečiai“, todėl bendradarbystės centrui atsidarius Ukmergėje, buvom vieni pirmųjų prisijungusių narių. Labai džiugu, jog „Spiečiuje“ gali gauti palaikymą ir pagalbą, o čia esanti bendruomenė ne tik patikės tavo svajonėmis, bet ir ieškos būdų, kaip padėti, kad šios svajonės virstų realybe. Kviečiame visus, mąstančius apie naujo verslo pradžią ar jau pradėjusius vystyti verslus, bet ieškančius patarimų, padrąsinimų, įvairių mokymų ar bendraminčių, užsukti į Ukmergės „Spiečių“!

Prisijungėte prie „Spiečiuje“ vykstančios verslo mentorystės programos – ko pavyko pasiekti?

Verslo pradžia visada būna sunki, todėl neturint daug patirties, labai svarbus yra tiek palaikymas ir konsultacijos iš patyrusių mentorių, tiek verslumo pagrindai, kurie padeda išsigryninti savo kelią, tikslą, susiplanuoti finansus.

Verslo mentorystės metu konsultavausi su dviem mentoriais – Arnoldu Jonaičiu ir Tomu Proscevičiumi. Drauge su Arnoldu aptarėm mūsų plėtros galimybes į Baltijos šalis. Sulaukiau didelio palaikymo ir padrąsinimo, kad esame teisingame kelyje. Tomas Proscevičius mums padėjo prisistatyti studentams ir pradėti ieškoti inovatyvių galimybių vystant mūsų produktą ne tik Lietuvoje, bet ir mąstyti plačiau, toliau. Mentoriai mus įkvėpė pradėti ieškoti IT sprendimų, kuriuos tikimės ir pradėsime šių metų gale.

Manau, jog kiekvienam verslui reikia išbandyti verslo mentorystę – tai ne tik žvilgsnis iš šono, tačiau ir palaikymas, padrąsinimas bei realūs uždaviniai, kuriuos galima pasiekti nuosekliai vykdant susitartą planą. Kartais net didelės problemos ar klausimai gali būti išspręsti vos per kelis susitikimus.

 

Prie Inovacijų agentūros įsteigtų „Spiečiaus” bendradarbystės centrų, kurie veikia 13-oje Lietuvos miestų, kviečiami prisijungti smulkieji ir vidutiniai verslininkai, kurie susiduria su verslo iššūkiais, siekia verslo progreso ar nori pagerinti savo verslumo kompetencijas. Bendradarbystės centre be čia suteikiamos nemokamos darbo vietos, galima naudotis pilnu verslumo skatinimo paslaugų paketu – individualiomis verslo konsultacijos, galimybe konsultuotis su verslo ekspertais, dalyvauti verslo įgūdžių ugdymo programose, įvairiuose mokymuose ir renginiuose bei bendrauti ir įgyvendinti bendras iniciatyvas su kitais miesto verslininkais.

Verslininkai, norintys papildyti „Spiečiaus” bendruomenę daugiau informacijos ras čia: https://spiecius.verslilietuva.lt/

Norintys nemokamai konsultuotis su mentoriais, kviečiami registruotis į šią platformą: https://mentoriai.verslilietuva.lt/